Flagmore

Meist

Ajalugu

Läbi aastate

Flagmore on põhjamaine lipumastitehas, mille juured ulatuvad tagasi 1943. aastasse, kui Soomes Tamperes asutati tänase kontserni eelkäija, Teollisuusnauha Oy. Algusaastatel tegutseti põhiliselt tekstiilitööstuses, tootes linte ja lippe. 1958. aastal algas aga Rootsis lipumastide tootmiseks vajamineva seadmestiku ning oskusteabe arendus, mida on aja jooksul uuteks tootmismahtudeks täiustatud.

Tänapäev

Kuulume Flag Holding OY kontserni, mis on maailma suurim klaasplastikust lipumastide ja Põhjamaade suurim lippude valmistaja. Kontserni esindused asuvad ka Soomes (Flagmore OY), Rootsis (Flagmore AB) ja USA-s (Flagmore US).

Omame ISO 9001 kvaliteedijuhtimise sertifikaati.

Tootmishoone

Flagmore’i tänaseks moodsaim lipumastitehas asub siinsamas Eestis, looduskaunis Kose vallas Kolu külas. Majasiseselt toimub tellimuste haldamine, materjalide ladustamine, lipumastide tootmine, viimistlemine, kvaliteedikontroll ja komplekteerimine. 

Pakume terviklahendusi: meie teenuste hulka kuulub nõustamine, disain, nii eri- kui standardtoodete väljatöötamine ja valmistamine, toodete transport ja lisatarvikute müük. Vaata lisaks: tooted. Täpsemaks infoks võta meiega ühendust.

Protsess

Lipumasti tootmine toimub väljaspoolt sissepoole. Esmalt tuleb valmistada vorm, mis määrab lipumasti pikkuse ja läbimõõdu. Masti välimiseks kihiks on mõõtu lõigatud värvikile, millele värvirulliga kantakse sobiva värvipigmendiga polüestervaik.

Kui värv on piisavalt kuivanud, siis jägneb lamineerimine. Värvikihile asetatakse vaheldumisi klaasriide ja vaigu kihte, kuniks on saavutatud soovitud koostis. 

Järgmise sammuna asetatakse laminaadi keskele survekile (kiletoru, mille sisse lastakse hiljem suruõhk) ja laminaat volditakse ümber survekile – nii valmib masti toorik.

Toorik asetatakse tiheldalt vormi ja laminaadi keskel olevasse survekiletorusse lastakse sisse suruõhk. Mastitoorik jääb vormi valmima, kuniks vaigus toimub keemiline reaktsioon ja mast hakkab oma kuju säilitama. Seejärel vorm avatakse ning sellest veetakse välja valmis lipumast.

Meeskond

Piotr_Wieckowski
Piotr Wieckowski

Ekspordi Müügidirektor

books, stack, white-1845614.jpg
Eneli Kaal

Müügispetsialist

Rivo-Sisas
Rivo Sisas

Juhataja

Enno-Leuhhin
Enno Leuhhin

Tootmisjuht

Katre Kivisaar

Juhiabi-büroojuht

Maikel Veelain

Laojuhataja

books, stack, white-1845614.jpg
Kristel Elevant

Raamatupidaja

books, stack, white-1845614.jpg
Jaanus Raamat

Arendusjuht

Shopping Cart